Bul

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

İlk Çalıştırma Talepleri

İlk Çalıştırma Nedir?

İlk çalıştırma hizmeti, nihai tüketici tarafından satın alınan cihazın, sorunsuz ve mevcut yasal ve idari düzenlemeler ile uyumlu bir şekilde çalıştırabilmesi için DemirDöküm yetkili servisleri ve servis teknikerleri tarafından gerçekleştirilen devreye alım işlemidir.

Kombi İlk Çalıştırma İşlemini Kimler Gerçekleştirilebilir?

İlk çalıştırma işlemi DemirDöküm Yetkili Servisleri ve Teknikerleri tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Cihazların Yetkilendirilmemiş şahıslar tarafından devreye alınması yasaktır. Bu durumlarda cihazlar garanti kapsamından çıkmaktadır.

Kombi İlk Çalıştırma İşlemi Montajı Gerçekleştiren Firma Tarafından Yapılabilir mi?

Hayır. İlk Çalıştırma İşlemi sadece DemirDöküm Yetkili Servisleri tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Cihazların Yetkili Servisler dışındaki şahıslar tarafından devreye alınması yasaktır. Bu durumlarda cihazlar garanti kapsamından çıkmaktadır.

Klima ilk çalıştırma işlemi kim tarafından yapılır? Ben çalıştırabilir miyim?

Hayır. Klima satın alındıktan sonra ürünü satın aldığınız yetkili satıcı tarafından montaj ve ilk çalıştırma talebi yapılabilir. Arzu ederseniz ürünü teslim aldıktan sonra ambalajını açmadan siz de ücretsiz olarak montaj ilk çalıştırma talebinde bulunabilirsiniz. Yetkili servisiniz ürünün hem montajını hem de ilk çalıştırmasını gerçekleştirecektir.

.Termosifon ilk çalıştırma işlemi kim tarafından yapılır? Ben çalıştırabilir miyim?

Hayır. Termosifon satın alındıktan sonra ürünü satın aldığınız yetkili satıcı tarafından montaj ve ilk çalıştırma talebinde bulunulabilir. Arzu ederseniz ürünü teslim aldıktan sonra ambalajını açmadan siz de ücretsiz olarak montaj ilk çalıştırma talebinde bulunabilirsiniz. Yetkili servisiniz ürünün hem montajını hem de ilk çalıştırmasını gerçekleştirecektir.

Kombi ilk çalıştırmasında yapılan işlemler nelerdir?

Kombi (veya şofben) ilk çalıştırma işlemi sırasında DemirDöküm yetkili servisi cihaz ile ilgili ayarları yapar, cihazın gaz dağıtıcı firma ve üretici firma tarafından belirlenmiş tesisat ve montaj şartnamesi uygun bir şekilde montaj edilip edilmediğini kontrol eder. Gerekli şartlar uygunsa cihazın ilk çalıştırması yapılarak garantisi başlatılır.

İlk çalıştırma işlemi ücretli midir?

Hayır. İlk çalıştırma ve devreye alım hizmetleri ücretli değildir ama kombi için ilk çalıştırma talebinde bulunmadan önce cihaz ile ilgili aşağıdaki şartların yerine getirilmiş olup olmadığına emin olunuz. Başarılı bir kombi ilk çalıştırma işlemi için;

  • Gaz uygunluk belgesinin olup olmalıdır.
  • Tesisata su basılmış olması gerekmektedir. Su basıncı 1 ila 2 bar arasında olmalıdır.
  • Cihaza elektirik bağlantısı montaj şartnamesinde belirtildiği şekilde çekilmiş sigorta ile bağlantısı yapılmış olmalı ancak cihazın elektirik bağlantısının yapılmamış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartlardan en az birinin tamamlanmamış olması durumunda cihazın ilk çalıştırılması gerçekleştirilmeyecektir. Aynı eksikliklerin ikinci ziyarette de tespit edilmesi durumunda 30 TL hizmet bedeli talep edilir.

Hangi cihazlara ilk çalıştırma talebinde bulunulabilir?

Kombi, klima, termosifon, şofben ve oda termostatları için ilk çalıştırma talebinde bulunulabilir.

İlk Çalıştırma Talebini Nereden Yapabilirim?

Arzu ederseniz, DemirDöküm Yetkili Satıcıları kendillerinden satın alınan cihazların ilk çalıştırma talebini iletebilirler. Bunun yanı sıra ilk çalıştırma taleplerinizi siz de DemirDöküm web sitesi üzerinden veya 0850 222 1 833 numaralı DemirDöküm Müşteri İlişkileri Merkezi (MİM) aracılığı ile iletebilirsiniz.